Boşanma Avukatı

Boşanma Davaları
Boşanma Davası Nasıl Açılır?
İyi bir boşanma avukatı hissettiklerinizi anlamalıdır. Boşanma davası süreci oldukça zor bir süreçtir. Bu sebeplidir ki dava boyunca size yardımcı olacak bir avukat bulmanız gereklidir. Peki iyi bir ankara avukatını nasıl bulabilirsiniz? Ayrıca davanız çekişmeli mi yoksa anlaşmalı mı olacak?
Bu arada boşanma davası ne şekilde açılır şuna da dokunalım. Boşanma davası iki şekilde açılabilir. Eğer eşler evliliği sonlandırma hususunda anlaşırsa aile hakimine müracaat etmeleri halinde anlaşmalı şekilde ayrılabilirler. Anlaşmalı olarak boşanmanın gerçekleşmesi için birlikteliğin minimum bir yıl devam etmiş olmasıgerekir. Eğer birliktelik bir seneden az devam etmiş ise eşler anlaşmalı biçimde evliliği bitirmek için müracaat edemezler. Bu halde çekişmeli şekilde müracaat etmek durumundadırlar. Anlaşmalı tarzda evliliğe son vermek için mahkemeye bir anlaşmalı ayrılma protokolü vermeleri gereklidir. Bu mutabakat metninin bir anlaşmalı boşanma avukatı aracılığıyla hazırlanması çok iyi olacaktır. Daha sonra eşler mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli biçimde evliliği bitirmek için bir boşanma sebebine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliğe son verme sebebinin haklı olması gereklidir. buna ek olarak boşanma gerekçesinin kanıtlanması lazımdır. Boşanma davasında davacı taraf iddiasını her çeşit delille ispatlayabilir. bir örnek verecek olursak fotoğraflar kanıt olarak kullanılabilir. Çekişmeli ayrılma davaları oldukça uzun sürmektedir. Davayı kısaltmak için bir boşanma avukatından yardım alınmalıdır.


Boşanma Avukatları kelimesi hiç bir şekilde aklımıza çok iyi çağrışımlar getirmez. Bunun sebebi toplumsal farkındalık düzeyi olabilir mi? Avukatların neredeyse hepsi içinde bulunduğumuz toplumu iyileştirmek sebebiyle seçmemiştir avukatlığı. Bir çok avukat , avukatlık yapmaya para etkisiyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada boşanma avukatınızı seçerken ince okuyup sık dokumalısınız.
Bir çok boşanma avukatı var. Doğru boşanma avukatını nasıl seçeceğim?
Boşanma avukatı bulurken en iyi çözüm tavsiyelerdir. Diğer bir seçenek ise internetten iyi bir araştırma yapmaktır. Eğer bu şekilde boşanma avukatınıza karar verecekseniz bulduğunuz boşanma avukatını öven websiteleri de aynı yolla bulabilirsiniz.

Boşanma davasında bilinmesi gerekli olan hususlar. Öncelikle eşler anlaşmalı mı yoksa çekişmeli olarak mı boşanacaklarına karar vermelidirler. Eğer taraflar boşanma ve boşanmanın maddi sonuçları hususunda anlaşmışlarsa ve evlilik birliği bir seneden daha fazla sürmüş ise eşler anlaşmalı olarak boşanmalıdırlar. Zira anlaşmalı boşanma Bu bağlantıda davaları hem çok hızlı bir şekilde sonuna ulaşabilmekte hem de eşleri mahkemeye delil sunma külfetinden kurtarmaktadır. Eğer taraflar anlaşamazlarsa bu durumda boşanma davasının çekişmeli biçimde açılması gerekmektedir. Tarafların aile mahkemesine başvuru yaparken avukat tutması gerekli değildir. Ama iyi bir boşanma davası avukatından yardım alınması boşanma davasının oldukça kısa sürede sonuçlanmasını sağlayacaktır. İnsanlar arasında ilk boşanma davasını açan tarafın kusurlu olduğu yönünde bir inanış bulunur. Gerçekte davayı kim tarafından açıldığının herhangi bir önemi bulunmamaktadır. Bu yüzden boşanmak isteyen eşin boşanma davasını açması zorunludur. Açılan davanın sonuçlanması için boşanma davasını açan eşin davasını kanıtlaması gerekir. Eğer {dava açan|boşanma davası açan|boşanmak için dava açan eş davasını {kanıtlayamazsa|ispatlamazsa|ispat edemezse açılmış bulunan boşanma davası reddedilir. Eşler boşanmanın yanında yoksulluk nafakası, maddi manevi tazminat, çocuğunun velayeti, müşterek çocuk için tedbir nafakası isteme hakkına sahiptirler. Taraflar boşandıktan sonra eğer evlilik içinde alınmış gayrimenkulleri mevcut ise mal rejimin tasfiyesi davası açma hakkına sahiptirler. Bu tarz davalarda vekalet ücreti değişkendir. Boşanma konusunda uzman olan bir avukat haklı olarak emeğinin hakkını isteyecektir. Bu konu boşanma avukatı ile iş sahibi mutabakat ile belirlenecektir. Ankara Barosu tarifesinin üstünde olmak kaidesiyle istenilen bir tutar belirlenir. Boşanma davaları oldukça uzun sürebilen dava türlerindendir. Bir çekişmeli boşanma davasının sonuca ulaşması ortalama bir sene sürmektedir. Bu zamanı minimuma indirmek için alanında uzman bir çekişmeli boşanma avukatından yardım almak gerekmektedir. Bu şekilde boşanma davası açan kişiler hak yoksunluğuna uğrama olasılığında da kurtulabilirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Boşanma Avukatı”

Leave a Reply

Gravatar